##about.aboutContext##

Rólunk

A Sárospataki Református Kollégium Tudományos Gyűjteményei preprint szerver egy multidiszciplináris platform, amely nyomtatás előtti szolgáltatást nyújt, és célja, hogy a kutatási eredmények korai verzióit állandóan elérhetővé és idézhetővé tegye. Eredeti kutatási cikkeket és átfogó értékeléseket teszünk közzé, és a cikkeket a szerzők frissíthetik mindaddig, amíg a frissített tartalom nem került közzétételre az interneten. Az Acad - nyílt preprint szerveren található tartalmat nem lektorálják, de visszajelzést kaphatnak a kutató társaktól, az olvasóktól.

Miért tegyen közzé a Sárospataki Református Kollégium Tudományos Gyűjteményei preprint webhelyen?

Hiszünk a kutatás gyors terjesztésében. Egyszerű, gyors folyamat biztosítja, hogy a lehető leghamarabb elolvashassák az Ön munkáját. Az Acad - nyílt preprint szerver a következő funkciókkal rendelkezik:
  • Multidiszciplináris
    Minden kutatási tudományágat lefedünk.
  • Nyílt hozzáférésű
    Minden előnyomat Creative Commons CC BY 4.0 licenccel van feltéve, amely biztosítja, hogy a szerzők megtartsák a szerzői jogokat, és jóváírást kapjanak munkájukért, miközben bárki elolvashatja és felhasználhatja műveit.
  • Idézet a Crossref DOI-n keresztül
    Minden előnyomat a Crossref által kiadott egyedi digitális objektumazonosítóval lesz regisztrálva. Ez azonnal idézhetővé teszi őket, és állandó hivatkozást biztosít a cikkhez, még akkor is, ha a platformunk URL-je megváltozik. Az előnyomatok új verziói eltérő DOI-t kapnak.
  • Bármely cikkhez írjon megjegyzést
    A szerzők nyilvános vagy privát visszajelzést kaphatnak munkájukról társaiktól.
  • Egyszerű benyújtási folyamat
    Az előnyomat leadásához csak alapvető információkra van szükség, szerkesztői csapatunk pedig segít a folyamatban, és a lehető leghamarabb publikálja az előnyomatot.

Hogyan működik

A Sárospataki Református Kollégium Tudományos Gyűjteményei preprint szerver ingyenesen elérhető az interneten. Olvassa el a szerzőknek szóló utasításokat a dolgozat elkészítésének további részleteiért, vagy küldje be most.

Beküldés

Jelentkezzen be a fiókjába, kattintson a Küldés gombra, hogy megadja a dolgozatának alapvető adatait, és töltse fel a fájlt a benyújtáshoz. Ha nincs fiókja, gyorsan hozzon létre egyet az egylépéses regisztrációs folyamatunk segítségével. A beküldés előtt feltétlenül olvassa el a szerzőknek szóló utasításokat. A szerzők dönthetnek úgy is, hogy kézirataikat a Tudományos Gyűjtemények preprint szerverre küldik be, amikor bármely folyóiratba benyújtják. Ha kéziratát már feladták előnyomatként, megfontolhatja, hogy elküldje azt egy megfelelő folyóiratba.

Átvilágítás

Minden előnyomat rövid átvilágításon esik át, mielőtt online feltöltené őket. Ez a folyamat a legtöbb esetben kevesebb, mint 24 órát vesz igénybe. A szűrés magában foglalja az alapvető tudományos tartalom, a szerzői háttér és az etikai normák betartásának ellenőrzését. Ezt a Sárospataki Református Kollégium Tudományos Gyűjteményei preprint szerver aktív kutató munkatársai végzik a tanácsadó testület támogatásával.

Ha Ön a kéziratok átvilágítása iránt érdeklődő kutató, jelentkezzen emailben.

Online megjelenés

Az átvizsgáláson átesett előnyomatok nyílt hozzáférésű formátumban, Creative Commons CC BY 4.0 licenc alatt kerülnek közzétételre. Ez maximális láthatóságot biztosít a szerzők számára, miközben biztosítja, hogy munkájukat megfelelően elismerjék. Miután online, az előnyomatok letölthetők, megoszthatók, kommentálhatók és idézhetők.

Olvasás
Számos módja van annak, hogy az Ön számára legrelevánsabb előnyomatokat találja meg. Tud:
  • Keresni a weboldalunkon;
  • Feliratkozni az értesítésekre;
  • Keresse előnyomatainkat egy indexelő adatbázison keresztül.

Nyílt hozzáférésű licenc használatával előnyomataink bárki számára ingyenesen letölthetők és elolvashatók.

Idézés

A feladott előnyomatokat a Crossref regisztrálja, hogy digitális objektumazonosítót (DOI) kapjanak. Ez azt jelenti, hogy idézhetőek. Minden közzétett előnyomatnak van egy „Hogyan idézzünk” része az absztrakt oldalon, amely bemutatja a részleteket.

Ha egy előnyomatot utólag publikálnak egy folyóiratban, a folyóirat verzióját összekapcsoljuk az absztrakt oldallal és a PDF-fájllal, biztosítva, hogy az olvasók hozzáférjenek a legújabb verzióhoz. Arra is bátorítjuk a szerzőket, hogy aktívan linkeljenek egy lektorált folyóirat-verziót a profiljuk „saját cikkeim” lapján.

Újra felhasználás

Az általunk használt nyílt hozzáférésű licenc lehetővé teszi azok újrafelhasználását. Ez magában foglalja a munka elosztását a kollégáknak, a tanítást, a folyóiratklubokat, a sajtóközleményeket stb. A licencfeltételek értelmében a szerzők munkájukért forrásmegjelölést és elismerést kapnak minden reprodukált részért.

Az előnyomatokat nem vizsgálták felül, ezért az újrafelhasználásuknál óvatosságra és felelősségre van szükség. Azokban az esetekben, amikor döntő fontosságú, hogy az újság adatai helyesek legyenek, az olvasóknak támaszkodniuk kell a szakmai tanácsokra, és az absztrakt oldalon ellenőrizhetik, hogy rendelkezésre áll-e lektorált változat.

Hozzászólás és megbeszélés

Az olvasók bármilyen előnyomáshoz hozzászólhatnak, és ezeket a megjegyzéseket a szerzők nagyra értékelik, és segíthetnek javítani a dolgozatokat a folyóirat megjelenése előtt. A megjegyzések segítségével általános véleményt adhat a bemutatott kutatásról, javaslatokat tehet a bővítésre vagy javításra, vagy kiemelhet bizonyos részeket más olvasók számára.

Azok az olvasók, akik szeretnék, ha megjegyzéseiket véleménynek számítanák, fiókjuk összekapcsolásával jóváírást kaphatnak a Publonstól.

A megjegyzéseknek követniük kell a szakmai diskurzus normáit, és a cikk tudományos tartalmára kell összpontosítaniuk. A sértő vagy sértő nyelvezet, a személyes támadások és a témán kívüli megjegyzések nem megengedettek. A hozzászólásokat közzétevő olvasók kötelesek nyilatkozni az egymással versengő pénzügyi vagy egyéb érdekeikről. Az Acad - nyílt preprint szerver fenntartja a jogot a megjegyzések előzetes értesítés nélküli eltávolítására.

Tanácsadó Testület

A tanácsadó testület tagjai aktív tudósok, akik támogatják Az Acad - nyílt preprint szerver oldaltFeladatuk, hogy visszajelzést adjanak a szerver működéséről, és tanácsot adjanak a szakterületükön új beadványokkal kapcsolatban olyan esetekben, amikor a szerkesztőség szakértői véleményt igényel.

Azok a tudósok, akik adjunktusi vagy magasabb pozíciót töltenek be és szeretnének csatlakozni tanácsadó testületünkhöz, jelentkezzenek emailben.

Előnyomatok láthatósága

Amellett, hogy weboldalunk bármely oldalán kereshetők, előnyomataink a következő helyeken jelennek meg:

Közvetlenül az absztrakt oldalon vagy a következő webhelyen keresztül megjegyzéseket tehet az előnyomatokhoz, és visszajelzést adhat a szerzőnek:

Sokféleség

Az acad.hu/ops célja a sokszínűség előmozdítása az oldalt használók körében. Különösen arra biztatjuk a bármilyen háttérrel rendelkezőket, hogy szerzőként, kommentátorként vagy kéziratok átvilágítására járuljanak hozzá. Nem tűrjük el a nemen, szexuális irányultságon, faji hovatartozáson, nemzetiségen, valláson vagy hasonló tulajdonságokon alapuló előítéleteket, amelyek tisztességtelen megkülönböztetéshez vezetnek. Ha úgy érzi, hogy előítéletet vagy visszaélést szenvedett el, kérjük, lépjen kapcsolatba a Preprints.org munkatársaival. Az ilyen panaszokat komolyan vesszük, és ahol szükséges és lehetséges, intézkedünk.

Kapcsolat

A Sárospataki Református Kollégium Tudományos Gyűjteményei preprint szerverrel kapcsolatos kérdéseivel írjon a vargawebkiado@gmail.com címre.

Sárospataki Református Kollégium Tudományos Gyűjteményei preprint szerver
H-3950 Sárospatak
Rákóczi u. 1.
 
Tel. +36 20 498 2081
 
Munkaidő
8:00-17:00